Dlaczego warto zainwestować w branżę pieczarkarską?

Na całym świecie konsumenci zwracają coraz większą uwagę na jakość odżywiania. Pieczarki wraz innymi grzybami wpisują się w globalny trend. Grzyb ten jest niskokaloryczny, zawiera wartościowe białko i błonnik oraz wysoko przyswajalne tłuszcze. Spożywając pieczarkę dostarczmy organizmowi potas, selen, miedź, jod oraz witaminy z grup A, E, B i D. Pieczarka ma wiele wartości kulinarnych i jest doskonałym uzupełnieniem diety.

Globalna konsumpcja pieczarki rośnie, ale poziom jej popytu jest różny w zależności od regionu świata i uwarunkowań kulturowych. Są regiony z wysoką konsumpcją przekraczającą 2 kg na człowieka jak np. Azja, Europa, Ameryka Północna a są też rynki, gdzie produkt jest właściwie nieznany i niedostępny.

Budowa pieczarkarni jest interesującym projektem biznesowym. W większości wypadków w ciągu roku, od momentu podjęcia decyzji o starcie projektu, klient może posiadać obiekt, który już zarabia na siebie. Lokalne władze często wspierają tego typu projekty, gdyż kreują one liczne miejsca pracy.

Produkcja pieczarki jest w zasadzie stabilna w ciągu roku a sezonowe wahania popytu nie odbijają się zasadniczo na produkcji.

Chcąc rozpocząć biznes pieczarkowy za każdym razem zalecamy Klientowi gruntowne poznanie własnego rynku sprzedaży, potencjału popytu, konkurencji, wymagań klientów i sieci dystrybucji, trendów żywieniowych itp. Pomagamy klientowi we wszelkich aspektach związanych z rozpoczęciem biznesu. W kolejnych artykułach opowiemy więcej o wszystkich rynkowych, ekonomicznych i technologicznych aspektach wejścia w branżę.

Branża pieczarkowa jest interesująca, gdyż:

  • dostarczamy na rynek produkt zdrowy wpisujący się w trendy żywieniowe
  • rynek rośnie, co daje inwestorowi szanse na długoletni rozwój
  • świeży grzyb ma dość krótki czas do spożycia, co jest zaletą dla lokalnej produkcji, która wygra jakością i logistyką z produktem przywożonym od odległych dostawców. Klienci coraz bardziej doceniają świeży, lokalnie dostarczany produkt.
  • rozpoczynając projekt budowy pieczarkarni w zasadzie w ciągu roku możemy mieć działającą i dochodową farmę
  • stwarzamy nowe miejsca pracy co w wielu regionach przyczynia się redukcji bezrobocia produkcja jest stabilna sezonowo
Zanim zdecydujesz się założyć pieczarkarnię, jest kilka aspektów, które jako przyszły inwestor powinieneś wziąć pod uwagę.
Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie na podstawie poniższego przykładu, które miało miejsce u naszego zagranicznego klienta.

NASI EKSPERCI

Czekają na Twój kontakt

Mikołaj Kubicki

Polska

+48 723 559 111

Andrzej Bielicz

Eksport

+48 697 450 111